Posloucháme celou svou přítomností?

Vnímáme ostatní, co nám říkají nebo jen děláme, že posloucháme a vnímáme na půl?

Častý problém lidí. Toto často řeším při terapiích, kdy klienti vnímají na 20%, 30% a myšlenkami jsou už zase dále a přemýšlí, co dělali nebo budou dělat. Neumíme být přítomní, buď se soustředíme na minulost nebo na budoucnost. Ale přítomný okamžik nám uniká – nebo nás to spíše nikdo neučil.

Také jsem toto téma řešila a vím, co to je. Ani si to pořádně neuvědomujeme. Tříštíme tak svou energií a nejhorší pak na tom je, že když už někam jdeme a je to placená služba, tak si ani nemůžeme vážit hodnoty těchto informací a ani sami sebe a spoustu informací nám uniká.

Většinou jsou to programy z dětství, kdy jsme rodičům něco říkali a oni nás neposlouchali, nevnímali na 100%. Tak jsme to začali dělat i my. 

Nesoustředěností tříštíme energii, nemáme respekt vůči druhému ani vůči sobě samému, neumíme žít přítomným okamžikem a myšlenky nám stále unikají.

Pokud mě téma nezajímá, tak říct hezky a asertivně – toto téma poslouchat nebudu nebo přejdu na druhé téma. A pak vnímat!

Někdy stačí malé uvědomění, někdy je potřeba jít do hloubky a toto téma si zpracovat.

 

Více o terapiihttps://libusejankujova.cz/motyli-terapie/
Libuše Jankůjová
Mou vášní je od 20 let duchovní a osobnostní rozvoj, práce s myšlenkami, emocemi a odstraňování podvědomých bloků a traumat, postojů a nefunkčních vzorečků. Působím jako <a href="https://libusejankujova.cz/". osobní terapeutka pro ženy a maminky a poradkyně produktů značky Dr. Nony z Mrtvého moře s unikátní Archeabakterií . Pomáhám všem ženám, které nejsou spokojené sami se sebou (se svým zdravím, tělem, vztahem, prací, financemi) a jsou na cestě hledání sebe sama - svého ženství, pevného zdraví, sebehodnoty, cesty v souladu se svou duší. V současné době jsem nejen podnikatelka, ale i maminka na rodičovské dovolené.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zobrazit Všeobecné obchodní podmínky včetně informací o zpracování osobních údajů.