Porod – být sama sebou, napojená na svou intuici a miminko

Celý den jsem se cítila velmi dobře. Vnitřně jsem cítila, že mám uklidit, tak jsem to vzala „z gruntu i s oknama“. Udělalo mi to velmi dobře na duši a celý den pokračoval v tomto duchu – úklidu. Partner pracoval na zahradě a vzájemně jsme se podporovali.

Bylo asi 6 hodin večer a já jsem přišla za Markem a řekla  jsem mu, ať už se konečně uvolní a vnitřně se rozhodne, že už jsme připraveni na „nový život s Filípkem“, že už není na co čekat. Byl stále ve střehu a chtěl do porodu zvládnout spoustu pracovních aktivit, což se povedlo. Ale cítila jsem, že je nutné aby rozhodnutí udělal i ON. Já sama jsem všemu nechávala volný průběh a cca od 38. týdne jsem se vnitřně rozhodla, že už jsem připravená stát se „maminkou“ a vplout do nového, pro nás zatím nepoznaného života.

Večer cca v osm hodin z 29. na 30. 6  jsem se začala cítit slabá, šla jsem si lehnout a začali mírné kontrakce. Konečně jsem si prožila, co je to „mít kontrakce“ .

Dokud si svou zkušenost neprožijete, můžete o všem jen číst a domnívat se, co to asi je.

Tak jako termín „odtekla plodová voda“

Asi v 9 večer začala pomalu odtékat voda, ale spíš jen jako když se počůráte, žádný proud vody a od jednácti už nastaly pořádné pravidelné kontrakce.  Kdy jsem volala naší porodní asistence Adriance, která řekla – buď se porod do dvou hodin rozběhne nebo si počkáme na ráno. Kdy za hodinu kontrakce pokračovaly, vyhodnotila jsem, že už Filípek se rozhodl jít opravdu na svět a cca kolem jedné v noci přijela Adrianka. Její první informace byla, že před týdnem přijela také ve jednu v noci a v šest ráno měli „odrozené“. Brala jsem tuto informaci, že je pro mě a s plným odhodlání jsem k porodu také přistupovala.

Přála jsem si mít „rychlý, bezbolestný a bezproblémový“ porod. Prostě jsem si to přála. Proto jsem si i přála většinu času rodit doma, kde se cítím klidná, uvolněná, v bezpečí než jet hned do porodnice. Celý porod jsem prožívala jako něco „mimořádného, intimního a mystického“ Tak jako se píše v knihách Mystický porod a ve spoustě dalších. Jen než si prožijeme první zkušenost a pochopíme.

Šlo to všechno dobře než se hlavička zasekla u stydké kosti a nešla dál.  Za každým problémem, je vždy nutné se podívat sama do sebe a ukazuje nám, kde máme nějaké naše podvědomé bloky a traumata, které jsme si vytvořily, zůstali v nás od naší matky nebo rodové linie, které si díky porodu také zvědomujeme a uvolňujeme. Ale většinou při samotném porodu, to ani neřešíme. Proto je nutné se zabývat sama sebou ještě před těhotenstvím, v těhotenství a napojovat se sama na sebe, vnímat se, vnímat svou duši. Popř. uvědomovat si celý průběh porodu i s určitým odstupem. popř. prožít si znovu svůj vlastní porod za asistence zkušeného terapeuta.

Až cca s odstupem času 7 měsíců mi přišla informace, proč? Skrze porod  jsem si uvědomila, že život můžeme žít v lehkosti, radosti a bez utrpení a že „prostě“ bez překážek. Tento podvědomí program jsem měla hodně hluboko v sobě zakořeněný i když na sobě pracuji více než 17 let.

Zkoušely jsem různé pozice za pomocí šátku, Adrianka mě vše nechávala na mě a nezasahovala do „mého porodu“. A to se mi líbilo úplně nejvíce. Nechala mě dělat vše, jak cítím, co mi dělá dobře – včetně hlasitého dýchání během kontrakcí, poloh, zda chci být sama. I když z kurzu jsem znala spoustu technik během porodu, svou hlavu jsem uvolnila a byla jsem „mimo myšlení“

Když Adrianka řekla po 12 hodinách, že jedeme do nemocnice, celý žaludek se mi stahnul. Zachovala jsem klid, informaci jsem prodýchala a uvolnila jsem se. Bála jsem se, co když půjdu císařem, co když mě budou chtít něco dát???I když Filípek mě tam chtěl dostat. To jsem si uvědomila po porodu – abych přijímala vše – alternativní postupy i lékařskou pomoc, kterou jsem silně odmítala. Také se mu to podařilo.

Po celou dobu porodu  mě Marek hodně podporoval. Nosil vodu se solí, která mi dělala dobře a úplně jsem cítila, jak potřebuji doplnit minerály. Když ustály kontrakce, tak jsem se mazala Balzámem na oční vrásky na oči a pleť a Dynamik krémem na pulzní místa, který dodává přirozenou energii a podporují imunitní systém.

Nad ránem jsem si vzala svou porci tobolek  – Ravseen, Fázi 9 a Goldseen, kdy po celonočním maratonu jsem cítila, že potřebuji „doping“. Vše jsou to silné antioxianty a díky Archeabakterii, která sama o sobě je na nositelka energie na buněčné úrovni, jsem potřebovala podporu trochu jinak.  Měla jsem možnost vyzkoušet i homeopatika, ale ty jsem moc necítila.

Také jsem hodně pojídala po lžičkách ČOKOSEEN – na energii.

V 10 hod ráno jsme jeli do porodnice, cesta autem s kontrakcemi byla dost nepříjemná, i když trvala jen 10 minut. Marek mě hodně pomáhal, podporoval. Pomáhalo mi to, že jej držím a mám ho u sebe. Do nemocnice jsem přijela otevřená na 8 cm, šli jsme hnedka na porodní pokoj klasik i s taškami, takže věci do těch malých skříněk jsem ani nedávala. Personál byl moc fajn, včetně porodní asistentky která mě měla na starosti. Otevírání na 10 cm trvalo další 3 hodiny. To mi pak udělali vanu abych nabrala sílu a vydechla. Doporučili mi volné dýchat, ale více mi sedělo hlasité sténání, kdy jsem se opravdu uvolnila více.

Když mi pak řekli, že porodní cesty jsou otevřené a už vidí hlavičku, dalo mě to novou sílu. A dělalo mi docela problém přepnout z dechu na tlačení, protože se hlavička pořád zatahovala zpět. Docela jsem s tím bojovala, než jsem pochopila tlačení. To už nebylo bolestivé, ale chce to ještě pořádnou dávku energie. Když už vylezla hlavička tak tělíčko bylo rychlé a když přišla poslední kontrakce na vypuzeni placenty, tak tu jsem vypudila po jedné kontrakci, kdy ještě dotepával pupečník. Bylo to už rychle.

Celý porod proběhl přirozeně, podle našeho přání bez zásahu a neměla jsem žádné poporodní poranění. Vše jsem dělala intuitivně, včetně pozic a dechu. V hlavě jsem měla prázdno. V závěru mi pomáhalo, když jsem hlasitě říkala u kontrakcí, jak přijdou, tak odejdou. Dávalo mi to pocit úlevy.

Držím Vám všem, co máte porod přes sebou, pěsti, ať se na porod těšíte a ať probíhá vše bez komplikací a normálně – přirozeně a uvolněně a v napojení sama na sebe.

Moje vlastní zkušenosti se mohou lišit od zkušeností dalších uživatelů, proto negarantuji, že dosáhnete stejných výsledků. Každý organismus funguje individuálně, proto se zříkám osobní zodpovědnosti za uvedené informace. Veškeré následující postupy a návody mají pouze doporučující charakter a nemají ani nemohou být náhradou za lékařskou péči. Doplňky Dr. Nony jsou podpůrné a doplňkové a v žádném případě to nejsou léky. Nejprve se poraďte se svým lékařem!!

Libuše Jankůjová
Mou vášní je od 20 let duchovní a osobnostní rozvoj, práce s myšlenkami, emocemi a odstraňování podvědomých bloků a traumat, postojů a nefunkčních vzorečků. Působím jako <a href="https://libusejankujova.cz/". osobní terapeutka pro ženy a maminky a poradkyně produktů značky Dr. Nony z Mrtvého moře s unikátní Archeabakterií . Pomáhám všem ženám, které nejsou spokojené sami se sebou (se svým zdravím, tělem, vztahem, prací, financemi) a jsou na cestě hledání sebe sama - svého ženství, pevného zdraví, sebehodnoty, cesty v souladu se svou duší. V současné době jsem nejen podnikatelka, ale i maminka na rodičovské dovolené.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zobrazit Všeobecné obchodní podmínky včetně informací o zpracování osobních údajů.