Péče o miminko s produkty Dr. Nony od narození do 6. měsíce

Těšila jsem se na toto období, abych měla své vlastní zkušenosti. Produkty sama užívám více než 9 let a mít své vlastní zkušenosti jsou vždy k nezplacení, které můžu dále šířit a inspirovat ostatní maminky, aby vyzkoušely tyto značku Dr. Nona.

Tyto produkty vnímám jako geniální v tom, že jsou jiné díky Archeabakterii, která je obsažená v každém produktu. Ostatní firmy mají jen bylinky, minerály, samozřejmě i ty jsou skvělé.

Dejte tedy na svůj pocit a pořiďte si to, co vnímáte jako správné. a dejte svému miminku to nejlepší.

Užívání produktů během těhotenství a porodu, jsem psala ve článcích. Teď je na řadě péče o samotné miminko. Budu brát hlavně péči o fyzické tělo. Neberu v potaz další aspekty jako je emoční a psychická stabilita (láska, pocit bezpečí a důvěry, kojení, doteky, pozornost, atd.).

Intuitivní kojení

Základem pro zdraví je samozřejmě kojení, kdy kromě výživy dáváte miminku i lásku, pocit bezpečí, jistoty, útěchu, objetí. Je to pro Vás i miminko čas pro sebe a kojení berte intuitivně bez psaní a stresu, kdy kojíte, kolik vypije včetně poloh. To vše je tak přirozené, že není potřeba to nějak studovat. Bohužel jsme od sebe tolik odpojené, že tuto přirozenost zapomínáme a pak hledáme recepty a návody, jak to dělat. Zkoušíme, testujeme, jsme z toho vyčerpané a unavené. Hned od narození jsem měla 2 hodinový bonding a Filípek se krásně přisál a celé kojení jsme měla bez problémů.

První noc a první den v porodnici jsem kojila intuitivně a zapisování, kdy jsem kojila a kolik toho Filípek vypil, jsem odmítla a nechtěla jsem se tím stresovat. Ráno jsme byli oba v pořádku a rozhodli jsme se podepsat reverz a jeli jsme do klidu a bezpečí našeho domova. Tam jsem se já i Filípek mnohem více vyklidnili a neměla jsem žádný strach, že něco nezvládnu nebo cokoliv jiného, i když jsem byla prvorodičkou.

Chtěla jsem být co nejdříve v naší energii a v našem prostředí. A kontrola na třetí den byla potvrzující, že paní doktorka napsala do karty k Filípkovi – klidné a harmonické dítě – tady vnímám důležitost zapracování na svých podvědomých programech a přesvědčení, které máme v sobě uložené. 

Při výběru produktů jsem vycházela z receptů od paní doktorky Nony, podle kterých jsem se inspirovala a také z řad klientů – uživatelů produktů Dr. Nony. Máme vynikající výsledky zejména při prevenci a regeneraci při různých dětských potíží a infekcích.  Produkty jsou vhodně ihned od narození a jsou zcela bezpečné. Vždy jsem dala na svůj pocit a intuici. Vnitřně jsem první měsíc nedávala nic.

Produkty z řady Dr. Nona pro péči o miminko

Základem byl pro mě krém Solaris. Ten jsem pravidelně mazala 1-2x v týdnu v tenké vrstvě na celé tělíčko po koupeli a naředila jsem si jej mandlovým olejíčkem pro miminka. Krém Solaris jsem také používala jako krém proti opruzeninám, na červené flíčky na čelíčku a šupinky na hlavičce. Solaris výborně regeneruje pokožku a doporučuji mazat tam, kde je problém a mít jej jako „domácí lékarníčku nejen pro miminko“.

Heřmánková nebo levandulová sůl – do vaničky jsem přidala pár zrníček, od 3 měsíce do vany 1 vršek. Sůl je výborná na uklidnění, zharmonizování, doplnění minerálů.  Sůl jsem také naředila v koncentraci půl čajové lžičky na půl sklenice vody a preventivně jsem kapala 2x v týdnu do nosu. Při rýmě jsem zvýšila na každý den až obden.

Dynamický krémem jsem mazala plosky nožiček a ručiček, při rýmě i kolem nosu . Někdy každý den, někdy obden a prováděla jsem s ním i masáž bříška při kolice. Při moučnivce jsem dala trošku na dudlík i několikrát denně. Tady jsem Nonu kombinovala s mastí od naší pediatričky.

Obklady z Mrvého moře – ty jsem měla vždy u sebe,v tašce na kočárku na otření tváře, vlásku, ručiček, když bylo potřeba. Ubrousky krásně voní a jsou příjemnější než jednorázové ubrousky.

Ústní vodou je možné také provádět pasivní inhalaci –  nakapala jsem cca 10 kapek ve sklenici vařící vody a nechala vedle topení v ložnici před spaním. Při kolice jsem kapala jednu kapku do mléka na plastovou lžičku. 

Tobolky Ravseen – vysoce kvalitní omega 3 pro zdravý vývoj mozku a nervové soustavy. Tobolku jsem rozstřihla a jednu kapičku jsem dala Filípkovi a zbytek jsem snědla. Ravseen jsem začala přidávat cca od 3 měsíce. Před očkováním to bylo v dávkování půl tobolky večer cca 1 týden před a jeden týden po očkování.

Tobolky Okseen –  doporučuji mít každé mamince, aby jej měla v domácí lékárničce a vždy po ruce. Půl tobolky jsem smíchala s mateřským mlékem 1x denně ráno v podzimním období, při rýmě jsem druhou půlku tobolky aplikovala večer. Před očkováním jsem jej brala i já v dávkování 2-0-2 (záleží na maminčiné imunitě).

Sirup Imunseen jsem začala dávat před očkováním cca  v 5. měsíci na špičku čajové lžičky. V dávkování jsem pokračovala i po očkování. Sirup je výborný na jakékoliv onemocnění virového původu i jako prevence.

Dětských nemocí je spousta. Tady jsem uvedla jen ty, kterým jsem sama procházela. Každý den jsem samozřejmě všechny produkty nebrala. Tak jak jsem sama cítila a dle vzniklé situace. Určitě Vám velmi ráda poradím, pokud budete řešit jakýkoliv zdravotní problém Vašeho miminka a budete jej chtít řešit pomocí produktů Dr. Nony.

Poznámka: Moje vlastní zkušenosti se mohou lišit od zkušeností dalších uživatelů, proto negarantuji, že dosáhnete stejných výsledků. Každý organismus funguje individuálně, proto se zříkám osobní zodpovědnosti za uvedené informace. Veškeré následující postupy a návody mají pouze doporučující charakter a nemají ani nemohou být náhradou za lékařskou péči. Doplňky Dr. Nony jsou podpůrné a doplňkové a v žádném případě to nejsou léky. Nejprve se poraďte se svým lékařem!!

Libuše Jankůjová
Mou vášní je od 20 let duchovní a osobnostní rozvoj, práce s myšlenkami, emocemi a odstraňování podvědomých bloků a traumat, postojů a nefunkčních vzorečků. Působím jako <a href="https://libusejankujova.cz/". osobní terapeutka pro ženy a maminky a poradkyně produktů značky Dr. Nony z Mrtvého moře s unikátní Archeabakterií . Pomáhám všem ženám, které nejsou spokojené sami se sebou (se svým zdravím, tělem, vztahem, prací, financemi) a jsou na cestě hledání sebe sama - svého ženství, pevného zdraví, sebehodnoty, cesty v souladu se svou duší. V současné době jsem nejen podnikatelka, ale i maminka na rodičovské dovolené.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zobrazit Všeobecné obchodní podmínky včetně informací o zpracování osobních údajů.